Pokój relaksacyjny dla informatyków

17 maj 2017

Czy wydatki na urządzenie oraz utrzymanie pokoju relaksacyjnego (muzycznego), stanowiące inwestycję w obcym środku trwałym, jak również ponoszone na bieżąco opłaty (czynsz, media i inne) przypadające na powierzchnię ww. pomieszczenia, można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy na podstawie art. 22 ust. 8 w zw. z art. 22a ust. 2 pkt 1, względnie na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Zdaniem Wnioskodawcy, wydatki na urządzenie oraz utrzymanie ww. pokoju relaksacyjnego (muzycznego) można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy jako tzw. koszty pośrednie, tj. poniesione w celu zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, na podstawie art. 22 ust. 1 ustawy o PDOF. Dotyczy to przede wszystkim ponoszonych na bieżąco opłat (np. czynsz najmu, media), które przypadają na powierzchnię ww. pomieszczenia, w ramach wynajmowanej na siedzibę Spółki powierzchni biurowej (użytkowej).
Natomiast odrębną część ww. kosztów będą stanowiły odpisy amortyzacyjne od inwestycji w obcym środku trwałym, które można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów na podstawie art. 22 ust. 8 w zw. z art. 22a ust. 2 pkt 1 ustawy o PDOF.
Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w Interpretacji z dnia 7 kwietnia 2017 r. (0114-KDIP3-1.4011.13.2017.1.IF) uznał, że w świetle obowiązującego stanu prawnego stanowisko Wnioskodawcy w sprawie oceny prawnej przedstawionego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego jest prawidłowe.

Źródło: http://sip.mf.gov.pl/faces/views/szczegoly/szczegoly-interpretacji-indywidualnej.xhtml?dokumentId=502891&poziomDostepu=PUB&indexAccordionPanel=-1#tresc

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje w aktualnościach były zgodne ze źródłem ich pochodzenia. Jednocześnie nie bierzemy odpowiedzialności za ich prawidłowość, kompletność ani aktualność.