Najnowsze informacje z Ministerstwa Rozwoju i Finansów Raportowanie CRS

01 sierpień 2017

Ministerstwo Finansów informuje, że w Centralnym Repozytorium Wzorów Dokumentów Elektronicznych na platformie ePUAP opublikowano wzór dokumentu CRS-1:

  • wzór nr 2017/07/12/4274): CRS-1(1) INFORMACJE O RACHUNKACH RAPORTOWANYCH I NIEUDOKUMENTOWANYCH.

Również na stronie Finanse dostępna jest ostateczna wersja wzoru tego dokumentu (w formacie XSD) wraz z dokumentem, który zawiera opis elementów wzoru CRS-1. Środowisko produkcyjne systemu e-Deklaracje od 27 lipca 2017 r. jest gotowe do przyjmowania dokumentów opartych na tym wzorze.

Do czego służy CRS-1
Formularz CRS-1 służy polskim instytucjom finansowym do przekazywania informacji o rachunkach raportowanych oraz rachunkach nieudokumentowanych, o których mowa w ustawie z dnia 9 marca 2017 r. o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami (Dz.U. poz. 648).

Przypominamy, że informacje o rachunkach raportowanych powinny być przygotowywane oraz przekazywane wyłącznie środkami komunikacji elektronicznej, jako plik w formacie XML, wyłącznie za pośrednictwem systemu e-Deklaracje.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby informacje w aktualnościach były zgodne ze źródłem ich pochodzenia. Jednocześnie nie bierzemy odpowiedzialności za ich prawidłowość, kompletność ani aktualność.