Komunikat nr 7 z dnia 8 kwietnia 2014 r.

09 lipiec 2015

Po wyborach wracamy do pracy, nowej organizacji tej pracy, ale ciągle mając na myśli sprawy naszego środowiska i warunków prowadzenia biznesu przez doradców podatkowych. I tak po kolei:

• Nasze Stowarzyszenie spotyka się pod koniec tego tygodnia. Wszyscy chętni do uczestniczenia w pracach Stowarzyszenia dalej mogą się zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Na spotkaniu tym omówimy zasady przyjmowania członków do Stowarzyszenia. Dziękujemy za liczne zgłoszenia. Damy znać jak tylko zostanie uruchomiona procedura.
  • Zarząd MO KIDP, liczący 11 osób, w którym nasze Stowarzyszenie ma swoich przedstawicieli, spotyka się po raz pierwszy 15 kwietnia. Idealnie byłoby, abyśmy mogli wszystkie sprawy doradców załatwiać w ramach MO KIDP. Oddział został w tym celu powołany i dysponuje odpowiednimi środkami (np. nasze składki, itp.). Nie wiadomo jednak, czy te formalne struktury są wystarczająco elastyczne. Z pewnością Oddział nie załatwi wszystkich spraw, wiec część z nich będziemy musieli wykonywać sami w ramach Stowarzyszenia.

A spraw do załatwienia zgłaszanych przez Was mamy cały worek, poniżej przykładowe sprawy z tego katalogu: 1. Czy to uczciwa czy nieuczciwa konkurencja oferowanie prowadzenia ksiąg za 1zł i forsowanie tych usług łącznie z usługami finansowymi (kredytami)? Jak zastopować nieuczciwą konkurencję? 2. Co z tą deregulacją? Członkowie byłej KRDP reprezentowali nas w Sejmie, ale nikt, ale to nikt nie poinformował doradców podatkowych jak ta sprawa została załatwiona w sejmie? Co możemy jeszcze w tym temacie coś zrobić? Przypuszczalnie prowadzenie ksiąg już nie będzie czynnością regulowaną, a doradztwo podatkowe jeszcze tak? 3. Konkurencja na ryku usług księgowych i para-podatkowych rozpętała się na dobre. Powstaje mnóstwo pokątnych firm prowadzących księgi bez certyfikatu i mnóstwo przeróżnych firm z zagranicy, o różnej wielkości zakłada podmioty niby konsultingowe, ale prowadzące księgi i doradztwo podatkowe, niewiele sobie robiąc z naszej ustawy. Grupa robocza naszego Stowarzyszenia sugeruje, aby do czasu otrzymania konkretnych informacji i opracowania konkretnego programu, koniecznie starać się podkreślać, że jesteście doradcami podatkowymi. W tym celu podkreślajcie w swoich ofertach zamieszczanych na stronach internetowych, że świadczycie przede wszystkim usługi doradztwa podatkowego, że takie usługi mogą prowadzić tylko doradcy podatkowi i inne zawody wymienione w ustawie o doradztwie podatkowym. Może zrewidujcie swoje ogłoszenia na stronach internetowych, dopisując koniecznie, że jesteście „Kancelarią Doradztwa Podatkowego”, wyraźnie wymieniając na pierwszym miejscu, że udzielacie porad podatkowych, wyodrębniając ceną za usługi doradztwa. Czasami sami nie wiecie, że świadczycie bardzo cenne usługi doradztwa podatkowego, za które należy się odrębne wynagrodzenie. Musimy w tym zakresie zrobić szkolenie. W razie potrzeby będziecie mogli zasięgnąć pomocy innych doradców wyspecjalizowanych w danym temacie. To wszystko razem: oferta, nazwa i wysokiej klasy doradztwo podatkowe odróżni Was od tych pozostałych na rynku Niektórzy z Was już sugerują, że dadzą ogłoszenia, iż księgi prowadzą za 1 zł, a tylko doradztwo podatkowe jest płatne :) . To trochę jak żart Prima Aprilis, ale trzeba poważnie zastanowić się nad swoją oferta i może ją przeredagować, aby podkreślić te porady prawne z zakresu podatków i reprezentację podatnika w trakcie ogólnie mówiąc kontroli podatkowej? Czekamy na Wasze pomysły, chętnych do pracy i działamy. W dużej grupie działania idą powoli i wyglądają chaotycznie, ale jakie są za to skuteczne!! Wykazały to ostatnie wybory i dalej tak będziemy kontynuować. Trzeba tylko w tej pracy cierpliwości i zrozumienia. Osiągniemy sukces. Powodzenia i do usłyszenia W imieniu członków i sympatyków Stowarzyszenia Doradców Podatkowych „Forum” :) Danuta Łączyńska, Małgorzata Kardas-Gołębiowska, Aleksandra Lesińska, Anna Jedynak, Konrad Nowak, Beata Sikorska, Janusz Wiśniewski, Andrzej Paprota, Beata Świątkowska-Gołąbek, Krzysztof Kluczek, Agnieszka Zasikowska, Hanna Szarpak http://www.stowarzyszeniedoradcow.pl ; kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.